Z racji przyjętej formy szkolenia – seminarium – niniejsze szkolenie nie jest dostępne do zakupu. Dostęp do szkolenia można uzyskać wyłącznie poprzez kontakt z naszym biurem lub posiadanie stałej obsługi bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony przeciwpożarowej lub ochrony danych osobowych, realizowanej przez nasze biuro.
Pracodawca, jako osoba bezpośrednio odpowiedzialna za zapewnienie swoim pracownikom bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, ma obowiązek zapewnić im ukończenie niezbędnego szkolenie okresowego, w dziedzinie Bezpieczeństwa i Higieny Służby. Niniejsze szkolenie to szkolenie okresowe Bezpieczeństwa i Higieny Służby dla strażaków Państwowej Straży Pożarnej, o których mowa w § 22 ust. 1, Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 sierpnia 2021 r w sprawie szczegółowych warunków bezpieczeństwa i higieny służby strażaków Państwowej Straży Pożarnej. (Dz. U. z 2021 poz 1681 z późn. zm.).
Celem szkolenia okresowego jest aktualizacja i uzupełnienie wiedzy i umiejętności w szczególności z zakresu:
- Przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny służby ( BHS ) związanych z wykonywaną służbą,
- Zagrożeń związanych z wykonywaną służbą oraz metod ochrony przed tymi zagrożeniami,
- postępowania w razie wypadku i w sytuacjach zagrożeń.
Szkolenie jest zrealizowane w formie seminarium, podczas którego uczestnik zapoznaje się się zagadnieniami jakie określa Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 sierpnia 2021 r w sprawie szczegółowych warunków bezpieczeństwa i higieny służby strażaków Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. z 2021 poz 1681 z późn. zm.).
Po ukończeniu wszystkich lekcji i uzyskaniu 80 % poprawnych odpowiedzi w teście sprawdzającym, szkolenie uznaje się za zaliczone pozytywnie i na jego podstawie uczestnik otrzymuje zaświadczenie imienne o ukończeniu szkolenia okresowego w dziedzinie Bezpieczeństwa i Higieny Służby.
Pierwsze szkolenie okresowe dla pracowników na stanowiskach strażaków Państwowej Straży Pożarnej, powinno być przeprowadzane nie później niż przed upływem roku od daty szkolenia wstępnego, a kolejne nie rzadziej niż raz na 3 lata.